قوانین و مقررات کاربران فتوبلاگ

لطفا قوانین فعالیت در سایت را به دقت مطالعه و رعایت کنید.

برای ارسال عکس میتوانید نحوه ارسال عکس را مطالعه نمایید .

این سایت صرفا" برای ارتقاء سواد بصری و آگاهی فنی، تخصصی اعضاء راه‌اندازی شده است. هدف نمایش عکس‌های مناسب و با کیفیت به همراه نقد، بررسی و تجزیه و تحلیل حرفه ای بر پایه مباحث فنی، تخصصی و زیبایی‌شناسی است.
در این سایت استفاده از عکس های فاقد موضوع و محتوا و تعریف و تمجید‌های بیهوده جایی ندارد و مدیران بر حفظ سطح کیفی عکس‌ها و نظرات منتشر شده نظارت دارند.
کاربران باید با هویت واقعی در سایت ثبت نام کنند و اطلاعات فرم ثبت نام را با دقت و صحت وارد کنند.
تشکیل گروه‌های هم پیمان برای امتیاز دهی و نظردهی بی دلیل به عکسها ممنوع است.
مسئولیت عکس نمایش داده شده در سایت از لحاظ مالکیت معنوی و حقوق مادی عکس، به عهده ارسال کننده عکس که در این سایت عضو نامیده می شود است و سایت هیچ مسئولیت و پاسخگویی در خصوص عکس های ارسالی ندارد.
برای حفظ فضای فنی، تخصصی سایت و احترام به دیگر اعضاء، در صورت ارسال عکسهای مغایر با شئون عرفی و اجتماعی و ناقض قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، بدون درنگ عکس حذف و عضویت کاربر لغو خواهد شد.
چون بخش مهمی از اثر بخشی سایت استفاده از نظرات تخصصی دیگر اعضا است، شایسته است کاربران علاوه بر نمایش عکس های خود، برای ارتقاء تخصصی سایت، درباره عکس دیگر اعضاء نظرات فنی و هنری خود را ارائه کنند تا خود نیز بتوانند از نظرات سایر اعضاء بهره مند شوند.
در نظرات از تعریف و تمجیدهای تکراری مانند: بی نظیر است. فوق العاده است. زیباست. خوشگله، قشنگه، چه عکس باحالی و یا تشکرهایی مانند: دست شما درد نکنه با این عکس! جدا" خودداری کنید و فقط به طرح نظرات فنی، تخصصی بپردازید. ضمنا لطفا از دادن لینک به عکسهای قبلی خود و تقاضای نظردهی خودداری کنید. 
از درج نظرات به زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری خودداری کنید.
با توجه به اینکه حذف عضویت اعضا، موجب از دست رفتن بخشی از نظرات و امتیازات سایر اعضا خواهد شد، امکان حذف کامل عضویت و عکسها وجود ندارد و تنها در صورت لزوم، عضویت و عکسها غیر فعال می‌شود و در دیتابیس سایت باقی خواهد ماند.
با توجه به ارزش وقت اعضا که برای عکس‌ها نقد و نظر می‌نویسند، بعد از ارسال عکس و دریافت نظر از سایر کاربران، امکان حذف آن از گالری وجود ندارد. بنابر این در ارسال عکس خود  از لحاظ کیفی و موضوعی دقت کافی داشته باشید. 

عضویت در سایت منوط به پذیرفتن شرایط زیر است:

متعهد می شوم

با عضویت در این سایت نهایت دقت و توجه در انتخاب و ارسال عکس و همچنین نظرات ارسالی، مطابق باقوانین سایت داشته باشم.
در دادن امتیاز جانب عدالت و بی طرفی را رعایت کنم و از تشکیل گروه های هم پیمان و طرفدار برای بالا بردن بدون دلیل و ناعادلانه امتیازات فرد یا افرادی خودداری کنم.
در نظر دهی ارائه راهنمایی و نقد فنی، تخصصی و زیبایی شناسی را هدف خود قرار دهم و از نظرات تکراری و بی محتوا و تکرار آنها برای بالا بردن امتیاز خودداری کنم.
هنگام ارسال عکس حداکثر اطلاعات فنی و موضوعی عکس را ذکر کنم.
از نوشتن نظرات توهین آمیز یا طرح مباحثی که باعث رنجش سایر اعضا شود خودداری کنم.
از درج نظر به زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری خودداری کنم.
راهنمای گالری را مطالعه کرده و با اطلاع کامل از روش‌ها و قوانین گالری، در گالری فعالیت کنم. 

ممنوعیت موارد زیر را می پذیرم

درج مطالب جدل برانگیز که سایت را از آرامش و تعادل یک محیط فنی، تخصصی خارج کند.
هرگونه تبلیغ فروشگاه، سایت و ... با هدف تجاری و یا بدون در برداشتن اطلاعات مفید برای اعضا
نمایش عکس یا ارائه هر مطلبی که بنوعی عدم رعایت قانون مالکیت معنوی (copyright) محسوب شود.
درج مطالبی که به نحوی توهین یا ورود به حریم شخصی سایر افراد محسوب شود.
بحثهایی که بصورت دو طرفه و جدال لفظی و شخصی باشد.

توضیح: علیرغم میل باطنی، برای حفظ اهداف سایت و احترام به اعضاء، مطالب غیر مرتبط و مغایر با مقررات سایت به تشخیص مدیران حذف خواهد شد و حتی در موارد لازم، عضویت اعضایی که بر عدم رعایت قوانین سایت اصرار کنند لغو می شود. 
حذف مطالب یا عکسها در این سایت، لزوما به معنی بد بودن یا ناشایست بودن آنها نیست و تنها نشانه عدم تطبیق با قوانین خاص سایت است. 
خواهشمندیم جهت بهره برداری بیشتر از فضای تخصصی سایت، به قوانین پایبند باشید.