به وب سایت
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

احساس کنید و آنگاه واکنش نشان دهید. این رمز کادر بندی و موفقیت در عکاسی است.

دوربین فیلم‎برداری سه بعدی سامسونگ(samsung)

دفعات بازدید: 904

در کنفرانس Developer 2014 شرکت سامسونگ(Samsung) از Project Beyond پرده برداری کرد. Project Beyondدوربینی است که توانایی ثبت سه بعدی فیلم با زاویه 360 درجه را دارد.این دوربین طراحی بشقاب گونه ای دارد که در هر ثانیه می تواند یک گیگاپیکسل از صحنه های سه بعدی را ضبط کند.این محصول،تلاش های سامسونگ(Samsung) را در عرصه ی واقعیت مجازی به حقیقت نزدیک کرده است.

این دوربین طوری طراحی شده است که بتواند با قطعات خود سامسونگ(Samsung) و هدست(headset) مدل VR به طور یکپارچه کار کند.این دوربین تجهیزات خود را در فضایی کوچک جا داده است. در بیرون این محصول ردیفی از دوربین های 16 مگاپکسلی فول اچ دی(Full-HD) دیده می شود که روی هر کدام از این دوربین ها لنزی با زاویه دید بسیار بالا(ultra-wide)نصب شده است.

در قسمت پایین این دوربین،پردازشگر و حافظه ی  دستگاه قرار دارد که شامل یک سری وسیله با قدرت انتقال بالای تکه های فیلم بین قطعات می باشد.یک سنسور عکس و یک کنترل کننده نیز در وسط ترکیبات دوربین قرار گرفته تا مطمئن شویم که Project Beyond هرچیزی را که قرار است ثبت کند را ضبط می کند.

کسانی که نسخه ی تکه های فیلم ضبط شده ی این دوربین را دیده‎اند،بسیار شگفت زده شدند.خبرنگار The Verge به نام  ناتان اینگراهام(Nathan Ingraham) در این باره می گوید:"تجربه ای کاملا فوق‎العاده بود،بیشتر از آنچه امیدوار بودم،تاثیرگذار بود."

حرفی از اینکه چه زمانی این دوربین به دست مشتریان می رسد،زده نشده است.به هر حال تکنولوژی های به کار رفته به نمایش گذاشته شده است و وقتی این دوربین به بازار عرضه شود،کافیست تا کمی تفریح را امتحان کنیم.

 

نویسنده:Gannon Burgett

مترجم:فراز مهرآیین

 

فایلهای پیوست: 
پیوستاندازه
Image icon Screen-Shot-2014-11-12-at-4.27.33-PM.jpg34 کیلوبایت
Image icon Screen-Shot-2014-11-12-at-4.27.41-PM.jpg55.65 کیلوبایت