به وب سایت
خوش آمدید
این سایت با هدف آموزش، ایجاد بستر ارتباطی مناسب میان عکاسان و ارتقاء سطح کیفی علاقه مندان هنر عکاسی فعالیت می نماید.
لطفا با ارسال نظرات ، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در این مهم یاری نمایید.

فرازهای فرهنگی

برای عکس گرفتن باید بدانی از چه چیزی عکس می گیری، عکس گرفتن هم دانایی می خواهد هم توانایی

سوزانسونتاک

برگ برنده ی Polaroid در photokina

دفعات بازدید: 1,003

دوربین جدید Polaroid  که خیلی وقت است همه منتظرش هستند به نام Socialmatic بالاخره معرفی شد.دوربینی مربعی شکل که البته طرحی مشابه لوگوی اینستاگرام دارد.این دوربین فقط یک قدم تا معرفی رسمی فاصله دارد.قرار است این دوربین محصول اصلی Polaroid  در photokina  باشد.این دوربین اینس تکس می تواند نقطه قوت Polaroid  باشد.

سال پیش  Polaroid  تصمیم به ساخت چنین دوربینی گرفت و اکنون با کمی تغییرات این دوربین در آستانه معرفی به عموم قرار دارد.

این محصول مجهز به یک دوربین 14 مگاپیکسلی و البته یک دوربین 2 مگاپیکسلی برای عکاسی سلفی می باشد که می تواند عکس های شما را روی کاغذ های 3*2 اینچ ZINK  اینس تکس چاپ کند.در کنار این ویژگی ها،این دوربین می تواند عکس های شما را روی حافظه ی داخلی 4 گیگابایتی ذخیره کند و یا با استفاده از Wifi  یا بلوتوث و برنامه ی اندرویدی که روی آن نصب است به اشتراک بگذارید.

در این دوربین نکته ی بسیار جالب و خنده دار وجود دارد و آن چهره ای در حال خنده روی صفحه نمایش است که اگر زیاد از دوربین استفاده کنید، می خندد و اگر کم از دوربین استفاده کنید و یا هوا ابری یا بارانی باشد این چهره ناراحت می شود و یک بارکد QR  نیز دارد که می تواند افراد بیشتری را به راحتی ار کار های خود مطلع کنید(آن ها را follow  کنید و یا follower  به دست آورید.)

ظاهرا این دوربین واقعا مانند ایده های قبل از تولید می باشد اما شاید هیچ کس فکر نمی کرد روزی این ایده ها تبدیل به واقعیت شود.

شاید باور این دوربین قبل از تولید کمی سخت بود طوری که Daniel Cooper  از سایت Engadget  قبلا اعلام کرده بود:من فکر کنم  این دوربین  بسیار گرانتر از گوشی هایی خواهد بود که امروزه جوانان در جیب خود دارند.بیانیه که شاید افرادی که در خرید های خود سنجیده عمل می کردند را ترساند.

این پایان ماجراهای این دوربین پر سرو صدا نیست،نکته ی عجیب این است که این دوربین هم اکنون به فروش نمی رسد و برای مشتریان نیست و اوایل سال 2015 به بازار عرضه می شود ولی قرار است در photokina  امسال معرفی شود.

در حال حاضر هیچ کس از موفقیت های این دوربین نظری ندارد چون هنوز به طور عمده به بازار عرضه نشده است و فقط می توان باز هم انتظار این دوریبن را کشید اما در مورد قیمت این دورین رقم 390 دلار آمریکا انتظار می رود.

نویسنده:ِDL Cade

مترجم:فراز مهرآیین

فایلهای پیوست: 
پیوستاندازه
Image icon socialmatic1 (1).jpg61.21 کیلوبایت
Image icon socialmatic1.jpg52.15 کیلوبایت
Image icon socialmatic2.jpg50.14 کیلوبایت